Jason has logged 47 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Equinox

Equinox

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Equinox

Equinox

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Colombiana

Colombiana

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Stand

The Stand

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Fat Wreck

A Fat Wreck

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Salton Sea

The Salton Sea

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

Adjust Your Tracking: The Untold Story of the VHS Collector

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Live in Public

We Live in Public

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Razorback

Razorback

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Keep

The Keep

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Light of Day

Light of Day

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry