Sort by

Jason has logged 41 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnighters

Midnighters

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Remain

They Remain

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cold Prey II

Cold Prey II

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Henri-Georges Clouzot's Inferno

Henri-Georges Clouzot's Inferno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry