Sort by

Jason has logged 500 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★
Read the review Edit this entry  
30
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Apology

The Apology

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Southern Family Christmas

My Southern Family Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Santa Camp

Santa Camp

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Leech

The Leech

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Light

Black Light

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Hawk Down: The Untold Story

Black Hawk Down: The Untold Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man Who Saw Frankenstein Cry

The Man Who Saw Frankenstein Cry

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Werewolf Versus the Vampire Woman

The Werewolf Versus the Vampire Woman

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Death

Black Death

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry