Sort by

Jason has logged 44 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crank

Crank

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Corman's World

Corman's World

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry