Sort by

Jason has logged 42 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly

Hillbilly

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dio: Dreamers Never Die

Dio: Dreamers Never Die

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Snake

Hot Snake

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Glorious

Glorious

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Best Man: 'Best Boy' and All of Us Twenty Years Later

Best Man: 'Best Boy' and All of Us Twenty Years Later

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredible Melting Man

The Incredible Melting Man

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Best Boy

Best Boy

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry