• Halston

  • Midnight at the Never Get

    ★★★★

  • La notte degli Oscars – 93th Academy Awards

  • Mare of Easttown

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Vanya and Sonia and Masha and Spike

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • TINA

    ★★★

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Jockey

    ★★★

  • Land

    ★★★

  • Mayday

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★½

  • Cusp

    ★★½

  • El Planeta

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Try Harder!

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★★½

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go For It

    ★★★★½

  • On the Count of Three

    ★★½

  • How It Ends

    ★★★½

  • Rebel Hearts

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

  • Cryptozoo

    ★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★½

  • John and the Hole

    ★½

  • Human Factors

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Flee

    ★★★½

  • Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • One for the Road

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Searchers

    ★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • My Name is Pauli Murray

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • A California Christmas

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Godmothered

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Jinkx and DeLa Holiday Special

    ★★½

  • Audrey

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Let Him Go

    ★★★