Jason has logged 46 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Inside 'Inside Llewyn Davis'

Inside 'Inside Llewyn Davis'

2014
×
Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dream House

Dream House

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★
Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry  
08
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
08
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I See You

I See You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry