RSS feed for Jason

Jason has logged 534 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Artik

Artik

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spare Parts

Spare Parts

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rabid

Rabid

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wer

Wer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
Read the review Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Supper

The Last Supper

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fan

The Fan

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raging Sun, Raging Sky

Raging Sun, Raging Sky

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellion

Hellion

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aenigma

Aenigma

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Covenant

The Covenant

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★
Read the review Edit this entry