RSS feed for Jason
  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • On the Record

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • Richard Jewell

  • Doctor Sleep

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Eli

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • About Endlessness

    ★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • The Fanatic

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • Send Me to the Clouds

    ★½

  • 7500

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Best Before Death

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Spring Tide

    ★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Olla

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★½