Sort by

Jason has logged 492 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Fix

The Big Fix

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Brave Heart: The Lizzie Velasquez Story

A Brave Heart: The Lizzie Velasquez Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lamb

Lamb

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's in the Air

It's in the Air

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Burroughs: The Movie

Burroughs: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dreams Rewired

Dreams Rewired

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Car

The Car

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Janis: Little Girl Blue

Janis: Little Girl Blue

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Concussion

Concussion

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Joy

Joy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Nick

Uncle Nick

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry