JasonMichael has logged 502 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gigi

Gigi

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★
Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girl

Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dogman

Dogman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry