• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Cindy La Regia

    ★★★★

  • Lost Girl

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Second Act

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Creed II

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Green Book

  • Life Itself

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Darkest Minds