Jessi has logged 63 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
One & Two

One & Two

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry