• Love and Monsters

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★½

  • Magic Camp

    ★★½

  • I Used to Go Here

  • Work It

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • A Nice Girl Like You

    ½

  • Peninsula

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Valley Girl

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • The Night Clerk

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Like a Boss

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ½

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★