Jason has written 61 reviews for films rated ★★ .

  • The Lovebirds

    The Lovebirds

    ★★

    Totally passable and fun movie to kill the time.

  • Valley Girl

    Valley Girl

    ★★

    Loses a full point for Logan Paul. 
    The song renditions are also only ok. Some actively bad. Some of the vocals are rough. 😖

    But it’s still kinda fun and silly. I didn’t hate.

  • The Wandering Earth

    The Wandering Earth

    ★★

    Fast and the Furious meets Armageddon.

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

    First time I’ve removed stars from a Star Wars movie on a rewatch. But ... uh fuck, this isn’t good. 

  • Onward

    Onward

    ★★

    The last ten minutes I guess were good. The rest was boring.

  • Overlord

    Overlord

    ★★

    Some good wrapped in stupid with a side of competency. Wish it were better.

  • Terminator: Dark Fate

    Terminator: Dark Fate

    ★★

    The Jurassic World of Terminator movies. Not bad. Not great. Better than the last few.

  • The Kitchen

    The Kitchen

    ★★

    A tonal mess of ok.

  • The Nutcracker and the Four Realms

    The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

    Fuck those clowns.

  • Noelle

    Noelle

    ★★

    Holiday movie time has come

  • Ready or Not

    Ready or Not

    ★★

    My wedding was better.

  • Good Boys

    Good Boys

    ★★

    Seen better but not bad.