Jason has written 69 reviews for films rated ★★★ .

  • Love and Monsters

    Love and Monsters

    ★★★

    Teenage me woulda been way in. 

    Now me also really enjoyed it.

  • Unpregnant

    Unpregnant

    ★★★

    Give Betty Who more movie roles. Seriously.

  • Doctor Sleep

    Doctor Sleep

    ★★★

    Better than it had any right to be.

  • Uncut Gems

    Uncut Gems

    ★★★

    Nah don’t worry it’s not like anyone is stressed right now.

  • Emma.

    Emma.

    ★★★

    I quite enjoyed this remake of Clueless. 

  • Banana Split

    Banana Split

    ★★★

    🍿 very much my shit

  • The Invisible Man

    The Invisible Man

    ★★★

    Very enjoyable. Much better than the first trailer made me believe. 👻

  • Jojo Rabbit

    Jojo Rabbit

    ★★★

    I wanted to like this more than I did. But still good!

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★

    🤣

  • Contagion

    Contagion

    ★★★

    😷

  • Bumblebee

    Bumblebee

    ★★★

    It’s the best Transformers movie.

  • Zombieland: Double Tap

    Zombieland: Double Tap

    ★★★

    Surprisingly decent sequel.