Sort by

Jason has logged 78 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Furies

The Furies

1950
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grave Secrets

Grave Secrets

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bobbie Jo and the Outlaw

Bobbie Jo and the Outlaw

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Hurrah

The Last Hurrah

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Human Capital

Human Capital

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mean Mother

Mean Mother

1974
×
Read the review Edit this entry  
25
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Producers

The Producers

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gay Divorcee

The Gay Divorcee

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Terror

Terror

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terror in a Texas Town

Terror in a Texas Town

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Yesterday's Enemy

Yesterday's Enemy

1959
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fanatic

Fanatic

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Crimson Kimono

The Crimson Kimono

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terror of the Tongs

The Terror of the Tongs

1961
×
★★
Edit this entry  
13
The Longest Night

The Longest Night

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fellini: I'm a Born Liar

Fellini: I'm a Born Liar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Variety Lights

Variety Lights

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry