Sort by

Jacob has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
MXP: Most Xtreme Primate

MXP: Most Xtreme Primate

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Theorem

Theorem

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry