• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Lulli

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Carnaval

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Um Tio Quase Perfeito 2

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • She Said, He Said

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • K-12

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Trouble

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Cinderela Pop

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Tudo por um Pop Star

  • The Lie

    ★½

  • Boy Erased

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Love, Simon

    ★★★★