Sort by

Javo ¯\_(ツ)_/¯ has logged 27 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No

No

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God

Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Insignificance

Insignificance

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry