Sort by

Javo ¯\_(ツ)_/¯ has logged 25 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
City of M

City of M

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Tell Anyone

Don't Tell Anyone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Micmacs

Micmacs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red State

Red State

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry