Sort by

Javo ¯\_(ツ)_/¯ has logged 25 entries for films during November 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood of the Beasts

Blood of the Beasts

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry