• Unfortunate Stories

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Unknown Origins

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Becky

    ★★

  • 12 Hour Shift

  • The Hunt

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★½

  • Jumbo

    ★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Yummy

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • If I Were Rich Man

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Legacy of the Bones

    ★★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Amigo

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • While at War

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Riot Girls

  • Midsommar

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • Zombi Child

    ★★

  • Deerskin

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Room

    ★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • The Furies

    ★★★★

  • 4x4

    ★★★★

  • Depraved

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Get Duked!

    ★★★

  • Body at Brighton Rock

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Lucero

    ½

  • Glass

    ★★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★