Sort by
  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★

  • The Gray Man

  • You Have to Come and See It

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Moonfall

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Finch

    ★½

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

  • The Good Boss

    ★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mare of Easttown

  • Nobody

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Below Zero

    ½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • An Optical Illusion - Interval

  • Lovers Rock

    ★★★★