Sort by

Javier has logged 14 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★½
Edit this entry  
29
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Birdman of Alcatraz

Birdman of Alcatraz

1962
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
14
While the City Sleeps

While the City Sleeps

1956
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Paper

The Paper

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Killer

The Killer

1989
×
★★★
Edit this entry