RSS feed for Javi
  • The Last Days of American Crime

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★½

  • The Occupant

    ★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • My Valentine

    ½

  • Lost Girls

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • The Turning

    ★★

  • 32 Malasana Street

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Dracula

    ★★★½

  • Midnight Kiss

  • Awoken

    ★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★½

  • Little Women

    ★½

  • Trauma Center

  • A Nasty Piece of Work

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Pilgrim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Rattlesnake

    ★★½

  • Countdown

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Eli

    ★★★★

  • Her Blue Sky

    ★½

  • The Addams Family

  • The Legacy of the Bones

    ★★

  • Prey

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Goya Murders

  • Luz

    ★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★½

  • Uncanny Annie

    ★★★½

  • Exit Plan

    ★★½

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Mary

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★★½

  • VFW

    ★★★

  • Amigo

    ★★

  • 3 from Hell

  • Harriet

    ★★★½

  • The Vigil

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • While at War

    ★★★½