• No Time to Die

    ★½

  • Squid Game

    ★★

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★½

  • OPAL

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • A Whisker Away

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • BNA

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • The Night Clerk

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Possessor

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Cuties

  • Bad Boys for Life

  • Interspecies Reviewers

    ★★½

  • Dolittle

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Klaus

    ★★½