Snel has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Girls und Panzer: The Movie

Girls und Panzer: The Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Girls und Panzer

Girls und Panzer

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
12
Spiral

Spiral

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
WATAMOTE

WATAMOTE

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Chinatown

Chinatown

1974
×
Edit this entry  
12
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry