• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Hypnotic

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★½