Sort by

jawnsnough has logged 54 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harriet the Spy

Harriet the Spy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goat

Goat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Satan

American Satan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry