RSS feed for sara
  • Simone Signoret, figure libre

  • Time to Hunt

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Claudia Cardinale, la créature du secret

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ★★

  • Kiss of the Rabbit God

  • Dans l'ombre d'Hitchcock, Alma et Hitch

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Love Europe Project

    ★★★★½

  • The Last Summer

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Who You Think I Am

    ★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • One Child Nation

  • Glass

  • Audrey Hepburn, le choix de l'élégance

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Burn the Stage: The Movie

  • Mary Queen of Scots

  • Bird Box

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Cognitio

  • Savage

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

  • A Faithful Man

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Old Man & the Gun

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

  • Invisibles

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

  • The First Purge

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

  • The World Is Yours

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Alex Strangelove

  • Truth or Dare

  • 27: Gone Too Soon

  • Ghostland

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • The Night Eats the World

  • Normandy Nude

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Forgotten

    ★★

  • Le Brio