Jaxon has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The American

The American

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Domino

Domino

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Igor

Igor

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry