Sort by

Jay has logged 30 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry