• He's All That

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Scoob!

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Second Act

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Greta

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Breaking In

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Acrimony

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½