Jayden has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tropico

Tropico

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hick

Hick

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry