• He's All That

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • The Lady Eve

    ★★★½

  • Romeo + Juliet

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Dishonored

    ★★★★

  • 8½

    ★★★★½

  • She Done Him Wrong

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Carnival Night

    ★★★½

  • House on Haunted Hill

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • The Monster of Piedras Blancas

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Lucia

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The Old Dark House

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½