jaydeqt has logged 68 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
9 Kisses

9 Kisses

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stray Bullet

Stray Bullet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Date Movie

Date Movie

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
NYPD: Biggest Gang In New York?

NYPD: Biggest Gang In New York?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Killer Punch

One Killer Punch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry