jaydeqt has logged 28 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Angst

Angst

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Campfire Tales

Campfire Tales

1991
×
★½
Read the review Edit this entry