• Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

    ★★★★½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Deep Water

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★

  • The Housewives of the North Pole

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Night Teeth

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Maid

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Housewife and the Hustler

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Audrey

    ★★★★

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

  • The One and Only Ivan

  • Black Is King

    ★★★★★