RSS feed for Jay
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
Edit this entry  
07
The Clapper

The Clapper

2017
×
Edit this entry  
06
Love Happens

Love Happens

2009
×
Edit this entry  
30
Strange Weather

Strange Weather

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
Edit this entry  
15
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
Edit this entry  
14
The Notebook

The Notebook

2004
×
Edit this entry  
13
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
Read prior review Edit this entry  
13
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Edit this entry  
12
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brideshead Revisited

Brideshead Revisited

2008
×
Edit this entry  
10
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
Edit this entry  
09
Empire Records

Empire Records

1995
×
Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
Edit this entry  
07
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
Edit this entry  
07
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
Edit this entry  
06
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
Edit this entry  
05
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
Edit this entry  
04
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
Edit this entry  
02
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
01
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Edit this entry  
01
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
Edit this entry  
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
30
Daphne

Daphne

2017
×
Edit this entry  
29
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Edit this entry  
28
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
Edit this entry  
28
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Edit this entry  
26
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
25
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
In & Out

In & Out

1997
×
Edit this entry  
23
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Edit this entry  
22
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★
Edit this entry  
17
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
Edit this entry  
17
The House

The House

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
All About Steve

All About Steve

2009
×
Edit this entry  
14
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
Edit this entry  
13
Table 19

Table 19

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Edit this entry