Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★

  • Cobweb

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Monster

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • Scream VI

  • Afire

    ★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ½

  • Stutz

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Blonde

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • A Short Story

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Flux Gourmet

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Miracle Valley

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Hit the Road

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½