• House of Gucci

    ★★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★★

  • On the Job

    ★★★½

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

  • Summer Blues

    ★★

  • Tender Leaves of Guava

    ★★½

  • 13 Feet

    ★★½

  • In My Father's House

    ★★★½

  • Dandansoy

    ★★½

  • Black Rainbow

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Ikaw at Ako at ang Ending

    ★★½

  • Respect

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • My Amanda

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Gameboys: The Movie

    ★★½

  • A Girl and A Guy

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • Here and There

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Shangri-La

    ★★★★

  • The Man with the Answers

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Mass

    ★★★