RSS feed for Jay

Jay has logged 285 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
LSS

LSS

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lucid

Lucid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry