JayQ has logged 13 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
As I Lay Dying

As I Lay Dying

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry