Sort by

JayQ has logged 19 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweetwater

Sweetwater

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ballad of Cable Hogue

The Ballad of Cable Hogue

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night Train to Munich

Night Train to Munich

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry