• Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Anita

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cloudy Mountain

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Ninja Girl

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Sensei, Would You Sit Beside Me?

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • Indemnity

    ★★

  • Baby Money

    ★★★★

  • Giving Birth to a Butterfly

    ★★★★½

  • Bull

    ★★★★

  • Ghosting Gloria

    ★★★

  • Brain Freeze

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Last of the Wolves

    ★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Asian Angel

    ★★★★½

  • Pompo: The Cinéphile

    ★★★½

  • Americanish

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • A Reckoning in Boston

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Home Sweet Home

    ★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★

  • The Gig Is Up

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Seobok

    ★★★

  • Hotel Poseidon

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Infinitum: Subject Unknown

  • Last Night in Rozzie

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Paul Dood’s Deadly Lunch Break

    ★★

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

    ★★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • The Oxy Kingpins

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Language Lessons

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Detective Chinatown 3

    ★★★½

  • A Writer's Odyssey

    ★★★

  • Endgame

    ★★★

  • The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • First Date

    ★★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★★