Sort by

Jason has logged 246 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in China and America

Once Upon a Time in China and America

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in China V

Once Upon a Time in China V

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time in China IV

Once Upon a Time in China IV

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saga of the Phoenix

Saga of the Phoenix

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Peacock King

The Peacock King

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schemes in Antiques

Schemes in Antiques

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rapture

Rapture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anita

Anita

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Robotrix

Robotrix

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Wild Search

Wild Search

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cloudy Mountain

Cloudy Mountain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To the Moon

To the Moon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Greenhouse

The Greenhouse

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
After Blue

After Blue

2021
×
★★
Edit this entry