Jason has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Satoshi Kon: The Illusionist

Satoshi Kon: The Illusionist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paul Dood’s Deadly Lunch Break

Paul Dood’s Deadly Lunch Break

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Not Quite Dead Yet

Not Quite Dead Yet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kratt

Kratt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield

Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brotherhood of Blades

Brotherhood of Blades

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Detective Chinatown 3

Detective Chinatown 3

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shock Wave 2

Shock Wave 2

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry