• No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Long Toast

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Sock Six

  • The Way I See It

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Bath Tub

    ½

  • Minari

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Innocence

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Official movie 24 Hours of Le Mans 2019

  • Playing with Fire

    ½

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Danger Close: The Battle of Long Tan

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Apollo 11

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Wildlife

    ★★★★