Sort by

jaywill🎅 has logged 533 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A New Year's Resolution

A New Year's Resolution

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
Read prior review Edit this entry  
24
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirit Riding Free: Spirit of Christmas

Spirit Riding Free: Spirit of Christmas

2019
×
Edit this entry  
22
Captain Underpants: Mega Blissmas

Captain Underpants: Mega Blissmas

2020
×
Edit this entry  
22
DreamWorks Home: For the Holidays

DreamWorks Home: For the Holidays

2017
×
Edit this entry  
22
Trolls Holiday in Harmony

Trolls Holiday in Harmony

2021
×
Edit this entry  
22
The Dog Days of Winter

The Dog Days of Winter

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hop

Hop

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Minions: Home Makeover

Minions: Home Makeover

2010
×
Edit this entry  
17
Banana

Banana

2010
×
Edit this entry  
17
Cro Minion

Cro Minion

2015
×
Edit this entry  
17
Mower Minions

Mower Minions

2016
×
Edit this entry  
17
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Competition

Competition

2015
×
Edit this entry  
15
Minions Jingle Bells

Minions Jingle Bells

2014
×
Edit this entry  
15
Minions: Training Wheels

Minions: Training Wheels

2013
×
Edit this entry  
15
Minions: Puppy

Minions: Puppy

2013
×
Edit this entry  
15
Santa's Little Helpers

Santa's Little Helpers

2019
×
Edit this entry  
15
Minions: Holiday Special

Minions: Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
15
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Snow Buddies

Snow Buddies

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Blitz

Blitz

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry